MyAdvantech Registration

MyAdvantech is a personalized portal for Advantech customers. By becoming an Advantech member, you can receive latest product news, webinar invitations and special eStore offers.

Sign up today to get 24/7 quick access to your account information.

„Elastyczność jest kluczem we wprowadzeniu innowacji Przemysłowego IoT”

9/22/2020

Taką wiadomość przekazała Prezes Advantech IIoT Linda Tsai 22 września 2020 r. ponad dwóm tysiącom uczestników podczas pierwszego w historii firmy wirtualnego spotkania Global Industrial IoT Virtual Summit odbywającego się pod nazwą „Connecting Industrial IoT Innovation”. „Elastyczne innowacje w obszarze Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) będą kluczem do przyśpieszenia transformacji cyfrowej w aplikacjach przemysłowych w 2021 oraz w kolejnych latach”.

Dane IDC wskazują, że na świecie będzie używanych 41,6 miliarda urządzeń IoT generujących 79,4 zetabajtów danych. Połączone urządzenia będą przenikały każdy aspekt naszego prywatnego i biznesowego życia, a złożona mieszanka technologii oraz infrastruktury sieciowej będzie ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Kluczem będzie ujarzmienie mocy danych generowanych przez te urządzenia”.

Jako lider branży i największy producent komputerów przemysłowych na świcie, Advantech ma wiodącą rolę w opracowywaniu coraz to bardziej wydajnych rozwiązań w obszarze Edge Computing. Są one kompatybilne ze wszystkimi typami urządzeń IIoT, a także centrami danych oraz usługami dostępnymi w chmurze. Mogą przy tym agregować ogromne ilości danych umożliwiając użytkownikom optymalizację efektywności operacyjnej.

Znaczna część innowacji firmy w tej dziedzinie koncentruje się na realizowaniu strategii firmy w zakresie współtworzenia (Co-Creatioin). Polega ona na ścisłej współpracy z integratorami systemów i programistami w celu tworzenia platform gotowych do pracy w infrastrukturze EDGE (Edge SRP) lub IApps (aplikacje przemysłowe). Nadrzędnym celem jest aby cyfrowa transformacja była tak szybka i łatwa, jak to możliwe. Advantech może wspierać optymalizację w obszarach od iFactory (Inteligentne fabryki) po produkcję urządzeń przemysłowych (IEM), przemysłową sztuczną inteligencję, inteligentną automatyzację, transport, produkcję i wykorzystanie energii, ochronę środowiska oraz iLogistics.

Prezes firmy zidentyfikowała sześć kluczowych trendów technologicznych w roku 2021 r. 
1.    Transformacja cyfrowa, 
2.    5G, 
3.    Technologia rozproszona (decoupled technology), 
4.    Przetwarzanie danych w celu ich wykorzystania w chmurze Device-to-cloud, 
5.    Empowered edgei sztuczna inteligencja (AI).

Zgodnie z raportem GSMA Mobile Economy 2019, technologia 5G do 2035 roku wniesie do światowej gospodarki ponad 2 tryliony dolarów, z czego 35 procent trafi do sektora produkcyjnego i usług użyteczności publicznej. Tymczasem badania przeprowadzone przez MarketsandMarkets szacują wartość sztucznej inteligencji w produkcji na 17,2 mld USD do 2025 r.

„Advantech opracował szeroką gamę platform AI, w tym systemy EDGE AI, czujniki i serwery wnioskowania, a także serwery do deep learningu, aby pomóc klientom w wykorzystaniu potencjału sztucznej inteligencji. W międzyczasie, w obszarze „device-to-cloud” (urządzenie – chmura), ponownie zajmujemy czołową pozycję w dziedzinie innowacji, oferując rozwiązania w zakresie technologii chmury, aplikacje przemysłowe, oprogramowanie do analizy brzegowej i wieloplatformowe oprogramowanie pośredniczące – wszystko specjalnie opracowane w celu połączenia zoptymalizowanego przetwarzania z solidnymi i niezawodnym działaniem nawet w najbardziej wymagających warunkach”.

Nie da się uciec od faktu, że w nadchodzących latach transformacja cyfrowa wpłynie na każdego producenta na świecie, a wykorzystanie możliwości analizy danych będzie miało kluczowe znaczenie dla konkurencyjności w trakcie przejścia od Przemysłu 4.0 do Przemysłu 5.0.

„Industrial IoT Virtual Summit 2020 zgromadził partnerów z całego świata, aby pomóc im znaleźć najlepsze sposoby współpracy i wykorzystania mocy nowych, technologii w celu optymalizacji wydajności oraz dla sukcesu w biznesie”.

Jash Bansidhar, dyrektor zarządzający Advantech Europe, dodał: „Strategia napędzania rozwoju przemysłowego IoT w skali makro poprzez zaadoptowanie technologii AI, 5G i przetwarzania brzegowego ma kluczowe znaczenie dla dalszego wdrażania i wykorzystywania technologii IoT. Naszą misją jest dalsze współdziałanie z partnerami w ekosystemie dla zapewnienia trwałego sukcesu w erze po pandemii”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.advantech.eu.


Contact Advantech

Automation (Toll-Free)

00800-2426-8080

Embedded (Toll-Free)

00800-2426-8081

Contact Advantech